Warunki Bezpieczeństwa

Warunki  Bezpieczeństwa  wykonania  usługi  Porada Techniczna on-line :

Jeżeli diagnoza problemu związanego z użytkowaniem  pralki lub zmywarki  wymaga sprawdzenia czy uszkodzenie wystąpiło we wnętrzu urządzenia to należy urządzenie odłączyć od źródeł zasilania czyli:

1) energii elektrycznej  (prądu) – poprzez wyciągnięcie wtyczki urządzenia z gniazda sieciowego,

2)  zasilania wodą – zakręcenie zaworu doprowadzającego wodę do urządzenia,

Ważna wskazówka aby uniknąć zalania pomieszczenia  „po zakręceniu”  zaworu wodnego .

Jeżeli sytuacja wymaga całkowitego odłączenia urządzenia od wody to  przed zdemontowaniem (odkręceniem) węża zasilającego urządzenie wodą należy upewnić się że zawór doprowadzający wodę  jest sprawny, poprzez delikatne odkręcenie główki węża (zasilającego urządzenie w wodę) i upewnienie się że woda nie wypływa zeń z pełnym ciśnieniem , „nie zakręcany” przez długi czas  zawór wodny może okazać się nie sprawny i nie zmykać lub nie domykać się,  w takim przypadku należy wymienić taki zawór.  W takiej sytuacji aby uniknąć zalania pomieszczenia należy odłączyć zasilanie wodą  zaworem odcinającym pomieszczenie lub  zaworem głównym,

3) zabezpieczyć wąż odpływowy – zwłaszcza gdy odsuwamy urządzenie, zmieniamy jego położenie lub wyciągamy z zabudowy mebli, należy zabezpieczyć końcówkę węża odpływowego zaraz po zdemontowaniu  jej z odpływu kanalizacyjnego –tzn. zatkać (np. korkiem, ścierką) lub wylać resztę wody pozostałej w wężu do naczynia, takie działanie chroni przed zalaniem pomieszczenia. Jeżeli wąż odpływowy zamontowany był do syfonu pod umywalką to miejsce jego przyłączenia także należy zabezpieczyć przed zalaniem zatykając otwór przyłączeniowy,

4) obowiązkowe obuwie na nogach  oraz gumowane rękawice na dłoniach  – przed podjęciem działań związanych z demontażem osłon urządzenia należy zabezpieczyć dłonie rękawicami roboczymi które ochronią przed skaleczeniami i otarciami oraz mieć założone obuwie które izoluje od podłoża (najlepiej z gumową podeszwą), czynności związane z diagnozą i naprawą należy wykonywać w obuwiu i rękawicach ochronnych.

5) miejsce w którym zamierzamy dokonać diagnozy lub naprawy należy zabezpieczyć przed dostępem do niego przez dzieci lub zwierzęta domowe.

Użyteczne wskazówki :

6)  jeżeli sytuacja wymaga aby urządzenie położyć np. „na tylnej ściance” to należy zabezpieczyć to miejsce poprzez podłożenie pod urządzenie ręcznika lub kartonu aby ochronić  powierzchnię podłogi przed porysowaniem. Do samego położenia urządzenia najlepiej  wykorzystać pomoc drugiej osoby.

7)  jeżeli urządzenie należy wydostać z zabudowy meblowej (np. zmywarka) to w pierwszej kolejności odłączamy urządzenie od źródeł zasilania ( prąd, dopływ i odpływ wody), usuwamy osłonkę dolną (element mebli który zwykle występuje w takiej zabudowie), następnie sprawdzamy i odkręcamy mocowanie urządzenia do blatu i ewentualnie ścianek bocznych, następnie wkręcamy nóżki (zwykle dwie przednie i jedną tylną) aby obniżyć poziom urządzenia co pozwoli na łatwe wysunięcie z mebli, pod nóżki można podłożyć kawałek papieru lub szmatki aby ochronić podłogę przed porysowaniem podczas wysuwania.